Wełna stalowa

Wełna stalowa są to poplątane cienkie stalowe włókna, występuje w różnych grubościach, jej oznaczenie często zależy od producenta. Wełna stalowa jest bardzo uniwersalnym materiałem służącym do czyszczenia, szlifowania i polerowania powierzchni wykonanych z różnych materiałów. Jest niezbędnym materiałem przy odnawianiu mebli, starych okuć meblowych lub ozdób wykonanych z drewna lub metalu.

Wełna stalowa, której ja używam, ma oznaczenia od 0000 do 5, w zależności od grubości ma różne zastosowania:

Gruba wełna stalowa o oznaczeniu 3, 4 i 5 może służyć do postarzania i uwydatniania faktury miękkiego drewna, do czyszczenia bez zarysowań szkła lub do usuwania starych powłok lakierniczych z drewna lub metalu.

Wełna stalowa średniej grubości o oznaczeniu 0, 1 i 2 może służyć do usuwania starych warstw politury z antycznych mebli przy użyciu rozpuszczalników, do wygładzania powierzchni drewnianych, czyszczenia bez zarysowań metalowych elementów.

Drobna wełna stalowa o oznaczeniu 0000, 000 i 00 może służyć do matowania powierzchni o wysokim połysku, nakładania wosku i wygładzania woskowanego drewna, polerowania miedzi, aluminium lub mosiądzu, polerowania powierzchni wykończonych na wysoki połysk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany