O mnie

Cześć!

Mam na imię Łukasz i pochodzę z Łasku koło Łodzi. Na co dzień pracuję w firmie tworzącej strony oraz sklepy internetowe. Jeśli po pracy zostaje mi parę chwil wolnego czasu, udaję się do garażu lub piwnicy i tam odnawiam stare meble.

Dlaczego odnawiam stare meble?

Pierwszy mebel odnowiłem niejako z przymusu. Wraz z moją żoną przemierzyliśmy wzdłuż i wszerz wszystkie okoliczne sklepy meblowe w poszukiwaniu stolika kawowego do naszego mieszkania. Miał być nie za duży ani nie za mały, nie za niski i nie za wysoki. Niestety takiego nigdzie nie było. W końcu postanowiłem wejść do sklepu z używanymi meblami. Tam stał i czekał na mnie idealnych rozmiarów stolik. Nie posiadał tylko odpowiedniego koloru i był lekko porysowany. Postanowiłem więc, że go odnowię. 

Po pierwszej udanej renowacji przyszła kolej na następne metamorfozy mebli oraz dekoracji z drewna. Odnowiłem więc starą wojskową skrzynkę, która zalegała od dawna w garażu. Z wyglądającego topornie drewnianego pojemnika w kolorze khaki zrobiłem woskowaną szkatułkę na rodzinne pamiątki w kolorze pięknego palisandru.

Następne meble odnajdywały mnie same. Na warsztacie pojawiła się między innymi szafka katalogowa i stara drewniana kołyska. Meble z okresu PRL zaczęły zyskiwać swoje drugie życie. Kiedy odkryłem wspaniałą technikę, jaką jest szczotkowanie drewna i jakie cuda potrafi zdziałać szczotka nylonowa, wykonałem dwie niemal bliźniacze szczotkowane szafki nocne.

Poszukiwanie wiedzy na temat odnawiania i renowacji mebli

Kiedy zaczynałem, nie wiedziałem nawet co to jest politura szelakowa, jak zrobić politurę ani jak przebiega nakładanie politury. Nie znałem żadnych sposobów na pozbycie się korników ze starych mebli. Zacząłem więc wertować internet i próbować kolejnych technik renowacji oraz nowych sposobów stylizacji mebli. 

Przyszedł w końcu czas abym mógł Wam pokazać efekty mojej pracy. Dziękuję, że zechcieliście odwiedzić moją stronę internetową. Serdecznie zapraszam do polubienia mojego profilu na facebooku @odnowionemeblepl, abyście mogli obserwować na bieżąco czym się aktualnie zajmuję i być może zaczerpnąć jakieś inspiracje do swojego domu.

Sprzedaż farb kredowych

Od niedawna w obrębie strony zaczął funkcjonować sklep internetowy z farbami kredowymi polskiego producenta Vertigo. Wszystkich pasjonatów odnawiania i stylizacji mebli zapraszam do obejrzenia asortymentu farb kredowych, których osobiście używam w moich projektach.