Turkusowa farba kredowa

Turkusowa farba kredowa

Turquise Island
30.00 PLN

Producent Vertigo
Rodzaj farby Farba kredowa
Kolor farby Turkusowy
Nazwa koloru Turquise Island
Pojemność 400ml


Turkus swoją nazwę wziął od kamienia szlachetnego o tej samej nazwie. Kolor turkusowy w palecie farb kredowych Vertigo uzyskał nazwę Turquis Island, kojarzący się z kolorem czystego morza wokół egzotycznej wyspy.

Z jakimi kolorami zestawiać turkusowy?

Poza kolorem białym, który doskonale pasuje do wszystkich barw, turkusowy pasować będzie w zestawieniu z jasnym zielonym lub żółtym kolorem. Turkusowe dodatki będą też się dobrze prezentować na tle ciemnych szarości oraz w połączeniu z naturalnym drewnem.

Co możemy pomalować turkusową farbą kredową?

Turkusowa farba kredowa Vertigo ma bardzo dobrą przyczepność, nadaje się do malowania po wszelkich powierzchniach. Możemy odnowić za jej pomocą drewnianą komodę, szafkę nocną lub krzesła. Nadaje się do malowania po szkle i ceramice, za pomocą farby kredowej jesteśmy w stanie nadać świeżości donicom lub wazonom. Farba kredowa jest bezpieczna dla dzieci. Możemy pomalować nią ozdoby do sypialni dziecka.

W jakich pomieszczeniach pasuje kolor turkusowy?

W połączeniu z bielą i różnymi odcieniami niebieskiego, turkusowe dodatki wpasują się do pomieszczeń w stylu greckim oraz marynistycznym lub eleganckim jasnym salonie czy stylowej, nowoczesnej kuchni. Turkusowe dodatki, lub niewielkie meble takie jak toaletka czy szafka nocna, świetnie pasować będą do pokoju nastolatki.

Farby kredowe Vertigo podobne do tego koloru