Niebieska farba kredowa

Niebieska farba kredowa

Old jeans
30.00 PLN

Producent Vertigo
Rodzaj farby Farba kredowa
Kolor farby Niebieski / indygo
Nazwa koloru Old jeans
Pojemność 400ml


Kolor niebieski jest jedną z podstawowych barw, który na kole barw dopełnia kolor żółty. Nazwa koloru pochodzi od barwy nieba jednak niebieska farba kredowa w palecie Vertigo Vintage inspirowana była barwą spranych jeansów.

Kolor niebieski daje nam relaks i ukojenie. Jest kolorem, który nadaje świeżość i dobrze adaptuje się we wszelkiego typu aranżacjach. Stereotypowo kolor ten przypisuje się chłopcom.

Z jakimi barwami łączyć kolor niebieski?

Niebieskie dodatki pasują przede wszystkim do bieli. Połączenie to jest podstawą wnętrz w stylu marynistycznym bądź greckim. Pomalować na niebiesko możemy również dekoracje w nowoczesnym salonie, w którym dominują szarości i industrialna cegła lub beton. Niebieską farbą kredową możemy także odnowić stare drewniane meble, gdyż kolor ten bardzo dobrze współgra z surowym drewnem.

W jakich wnętrzach można zastosować niebieski kolor?

Niebieskie akcenty będą pasować we wnętrzach klasycznych, w których pojawia się drewno, srebro lub złoto, we wnętrzach nowoczesnych, w których królują biele i szarości, jak i w przytulnych sypialniach naszych dzieci.

Co możemy pomalować niebieską farbą kredową?

Niebieska farba kredowa nadaje się do odnawiania starych drewnianych mebli. Możemy za jej pomocą odnowić stolik kawowy lub regał do salonu, szafkę nocną lub komodę do sypialni lub wszelkiego rodzaju dodatki i ozdoby wykonane na przykład z drewna, plastiku, ceramiki, metalu, wikliny.

Farby kredowe Vertigo podobne do tego koloru